Reklama

Azyl brata Antoniego

Azyl brata Antoniego

23.04.2018
Czyta się kilka minut
Jest miejsce, gdzie były szef MON czuje się jak u siebie. To „amerykańska Częstochowa” w Pensylwanii.
Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, USA CHRIS GARDNER / AP / EAST NEWS
A

Antoni Macierewicz już w pierwszych słowach trącił mesjanistyczną strunę. Zwierzył się, że gdy Jarosław Kaczyński powierzył mu wyjaśnianie katastrofy smoleńskiej, pomyślał: „może rzeczywiście jest tak, że tak mnie Pan Bóg prowadził w moim życiu”, by mógł teraz „spojrzeć za tę ciemną kurtynę, która jest między nami a tym straszliwym wydarzeniem z 10 kwietnia 2010 r.”.

Był listopad 2013 r. Zgromadzeni w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown w stanie Pensylwania ludzie chłonęli jego słowa.

Po prawej miał kadr z animacji eksplodującego Tu-154M. Po lewej zdjęcie sugerujące, że Donald Tusk z Władimirem Putinem radują się śmiercią prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Ze ściany patrzył na to z obrazu zafrasowany Jan Paweł II.

Przeor wyraża zgodę

Macierewicz był wówczas szefem zespołu parlamentarnego, który kreował kolejne wersje „zamachu”....

13137

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

ludzkość to także spora grupa idiotów

Duch amerykańskiej religijności jest całkowicie odmienny od naszego. Nasza pobożność jest zaściankowo ludowa, przesiąknięta na wskroś zabobonem. Tam w Ameryce wszystko przelicza się na dolary. Bóg ma zapewnić dostatek i dobrobyt, który określa status mieszkańca tego kraju. Gdyby mocniej poszperać, to myślę, że urok pana Macierewicza był mocno podsycany kasą. Przeciętny Amerykanin żyje na kredyt, nie ma w skarpecie zachomikowanych 500 dolców na naprawę lodówki, jeśli wywalą go z roboty i nie otrzyma przelewu na konto, Bank blokuje mu karty kredytowe i jest bankrutem, tam bankrut jest nikim. To chyba najbardziej zniewolony naród, który w dodatku się z tego cieszy. Choć czy tak jest po prawdzie to nie wiem. Dość często jestem zmuszony mimochodem oglądać Apel Jasnogórski transmitowany przez Trwam, tam też widać prawie samych starych ludzi.Starzy ludzie zaczynają mocno dominować w kościele, ilościowo i jakościowo. Coś chyba idzie nie tak, nie tylko tam za oceanem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]