Reklama

Prawdy za rogiem

Prawdy za rogiem

03.12.2012
Czyta się kilka minut
Co bardziej szkodzi reputacji polskiej nauki: profesorowie głoszący niesprawdzone teorie o katastrofie smoleńskiej czy milczenie pozostałej części środowiska?
Rys. Marcin Bondarowicz
M

Myśmy przez ponad dwa lata podtykali mikrofon każdemu idiocie, który się chciał na ten temat wypróżniać” – powiedział miesiąc temu na antenie TOK FM Jarosław Gugała, dziennikarz Polsatu. „Z przykrością muszę stwierdzić, że te bolesne dla dziennikarzy słowa odnoszą się nie tylko do zwykłych idiotów, ale również, o zgrozo, do osób z tytułami w dziedzinie nauk ścisłych” – napisał dwa tygodnie temu na łamach „Gazety Wyborczej” prof. Henryk Bem, chemik, rozprawiając się z wybranymi mitami smoleńskimi.

Głos byłego dziekana Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej to jednak wyjątek potwierdzający regułę. O ile mitologia smoleńska w wykonaniu polityków i dziennikarzy natrafiła na odpór innych przedstawicieli tych środowisk, reakcji na podobne „ustalenia” przedstawicieli uczelni wyższych mamy jak na lekarstwo.

A byłoby na co reagować.

OD MGŁY DO WYBUCHU...

16136

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]