Reklama

Atak w Nairobi

Atak w Nairobi

21.01.2019
Czyta się kilka minut
21 zabitych – to bilans ataku na hotel DusitD2 w Nairobi.
FREDRIK LERNERYD / BLOOMBERG / GETTY IMAGES
1

15 stycznia zamachowiec samobójca zdetonował ładunek wybuchowy przed budynkiem, a tuż potem do środka wtargnęli uzbrojeni terroryści. Po kilkugodzinnym oblężeniu, w którym kenijską policję wspierał tajemniczy biały mężczyzna z bronią i wyposażeniem używanym przez brytyjskie oddziały SAS (najprawdopodobniej komandos przyjechał do Kenii szkolić tamtejsze specsłużby), uwolniono zakładników i zabito wszystkich pięciu terrorystów. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]