Reklama

Armaty zamiast masła

Armaty zamiast masła

31.07.2017
Czyta się kilka minut
Podczas triumfalnego powrotu z wakacji na Międzymorzu, na rynkach wszystkich mijanych miast niezliczone tłumy naszych wielbicieli skandowały żądanie, byśmy oto gibko zajęli się kazusem Jarosława Gowina.
P

Próżno tłumaczyliśmy naszym wielbicielom, że nie jest to temat dla nas ani nie przez nas do udźwignięcia. Nie możemy przecież opisywać przygód każdej Wandzi, co nie chciała Niemca czy uchodźcy, ni każdego przypadku daltonizmu przedstawianego w kategoriach heroicznych legend, ani krępujących oświadczeń bliźnich w rodzaju „wytrzymałem”. Podobnie zresztą nie jesteśmy w stanie wytłumaczyć nikomu tzw. przypadku dwu orędź. Wiele uniwersytetów na świecie ma na swych pokładach specjalistów od rozdzielania bliźniąt syjamskich, żaden jednak – mniemamy – nie ma eksperta od krajów, w których praktykuje się podobne naszym zabiegi propagandowe.

Nie podejmujemy się takoż wyjaśnienia masom, dlaczego prezydent Duda podpisał trzecią ustawę, skoro w uzasadnieniu zawetowania dwu solidnie uzasadnił takoż konieczność zawetowania tej trzeciej. Ponieważ nie mamy nic do powiedzenia na wyżej zadane...

3689

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]