Reklama

Ambrozje i jady

Ambrozje i jady

16.08.2011
Czyta się kilka minut
Marek Bieńczyk: Przy jedzeniu istotna jest chwila wspólnoty, biesiady. Jedzenie jest bardziej społeczne, lecz mniej metafizyczne niż wino. Rozmawiała Katarzyna Kubisiowska
Marek Bieńczyk / fot. Adam Kozak / Agencja Gazeta
K

Katarzyna Kubisiowska: Pisze Pan jeszcze ołówkiem?

Marek Bieńczyk: Nie. Zauważyłem zresztą, że kiedy piszę ręcznie, nie mogę już się odczytać. Zawsze mazałem jak kura pazurem, ale teraz mam wrażenie, że ręka odzwyczajona od pióra czy ołówka zatraca powoli umiejętność pisania. Ewolucja, jak widać, jeszcze się nie skończyła.

"Tworki", owszem, ściboliłem ołóweczkiem, ale to było dawno temu. Podróżowałem wtedy po campingach: budziłem się o 7 rano, z namiotu szedłem do samochodu, siadałem za kierownicą i pisałem. Książkę o melancholii też ołóweczkiem. To był zabobon - że ogryzek ołówek, a nie długopis. Zresztą kiedyś udawało mi się pisać wszędzie - w kawiarni, na lotnisku. Teraz na ogół już tylko w domu i przy komputerze.

Nawet notatek nie robi Pan poza domem?

Mało....

22783

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]