Reklama

Agresywne rymowanki

Agresywne rymowanki

06.06.2016
Czyta się kilka minut
Prof. Michał Głowiński, badacz nowomowy: Gdy wyczerpią się nienawistne słowa, pozostanie policyjna pałka, karabin i więzienny klucz.
Fot. Piotr Małecki / FORUM
K

KALINA BŁAŻEJOWSKA: Przysłuchuje się Pan ostatnio politykom?

MICHAŁ GŁOWIŃSKI: Raczej ich czytam, bo głównym źródłem informacji pozostaje dla mnie prasa. Niestety, polityków nie można nie słyszeć. Staram się ich nie słyszeć, nie widzieć i nie czytać przynajmniej do południa, żeby się nie denerwować i móc coś zrobić. Potem kupuję „Gazetę Wyborczą”, a wieczorem włączam „Fakty” – bo „Wiadomości” od „dobrej zmiany” nie oglądam.

Ciekawie jest oglądać „Fakty” i „Wiadomości” po kolei.

Ale pani to robi zawodowo, prawda?

Raczej dla rozrywki. No i „Wiadomości” mają lepszy serwis zagraniczny.

Ach, życzę pani lepszych rozrywek.

Więc jak Pan czyta tych polityków, to co Pan widzi?

Widzę, że rządzący mówią jak prości ludzie, którzy nie muszą podejmować państwowych...

18552

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Dla mnie najsmutniejsze jest, że polscy biskupi wchodzą w taką właśnie nowomowę (wspomniny abp Michalik z Targowicą w pakiecie), że niestety chyba druzgocąca większość polskich księży również się z tą nowomową identyfikuje…a przynajmniej takie mam wrażenie….Ech, nie przypuszczałam, że dożyję takich czasów, że wstyd będzie przyznawać się do katolickiej tożsamości, bo wiadomo, ż czym ona się teraz w Polsce niekatolikom kojarzy…"ojciec" Rydzyk, Radio M, agresywni narodowcy…etc A ja bym chciała, żeby mój (jeszcze ciągle) Kościół skupiał się na tym co najważniejsze - na Panu Jezusie i na Jego nauce. I nie masz już Żyda ni Greka….A tu Polak-Katolik, brrrr

Niestety, uwazam, ze na slowach sie nie skonczy. PiS chce podpalic Polske.

E tam podpalić zaraz, to pewno nie. Zaraz po pokazówce - ŚDM i wyjazd Papieża Franciszka, zaczną się pokazowe procesy, wsadzanie do aresztów wydobywczych, niespodziewane przyznawanie się do win, przejmowanie (nacjonalizacja) kilku, kilkunastu firm jako narzędzi domniemanych przestępstw, postawienie na siłę kilku pomników, nadaniu imienia nieudolnego prezydenta jakiemuś kolejnemu zakładowi (Gazoport imieniem .... - toż to z czystej komuny pomysł), zapanuje błogi spokój i aplauz dla jedynego słusznego Prezesa Polski. Kto przeżył komunę ten pamięta. Wtedy też ok. 30% społeczności brylowało w Jedynej Partii. Widać taki już z nas naród Historia wraca. Ale wojenki domowej nie będzie. Od września mamy partyzantkę - gwardię Macierewicza. Już oni spacyfikują niepokornych. A arcywielebni będą ich napominać i nawracać na włąściwą drogę. Nie na darmo Hoser dostał medal od Prezydenta wszystkich narciarzy. Lemański nie wychyli się już, siedzi gdzieś w niebycie.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]