Reklama

Agresywne rymowanki

06.06.2016
Czyta się kilka minut
Prof. Michał Głowiński, badacz nowomowy: Gdy wyczerpią się nienawistne słowa, pozostanie policyjna pałka, karabin i więzienny klucz.
Fot. Piotr Małecki / FORUM
K

KALINA BŁAŻEJOWSKA: Przysłuchuje się Pan ostatnio politykom?

MICHAŁ GŁOWIŃSKI: Raczej ich czytam, bo głównym źródłem informacji pozostaje dla mnie prasa. Niestety, polityków nie można nie słyszeć. Staram się ich nie słyszeć, nie widzieć i nie czytać przynajmniej do południa, żeby się nie denerwować i móc coś zrobić. Potem kupuję „Gazetę Wyborczą”, a wieczorem włączam „Fakty” – bo „Wiadomości” od „dobrej zmiany” nie oglądam.

Ciekawie jest oglądać „Fakty” i „Wiadomości” po kolei.

Ale pani to robi zawodowo, prawda?

Raczej dla rozrywki. No i „Wiadomości” mają lepszy serwis zagraniczny.

Ach, życzę pani lepszych rozrywek.

Więc jak Pan czyta tych polityków, to co Pan widzi?

Widzę, że rządzący mówią jak prości ludzie, którzy nie muszą podejmować państwowych...

18552

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]