Reklama

Agnostyk smoleński

Agnostyk smoleński

21.10.2013
Czyta się kilka minut
Prof. Antoni Dudek, historyk i politolog: Smoleńsk przestanie dzielić, gdy skończy się dominacja PO i PiS. Poza tym układem pojawiają się różne stanowiska, z przewagą poglądu, że to była katastrofa, i że rząd Tuska popełnił błędy.
P

PRZEMYSŁAW WILCZYŃSKI: Zaskoczył Pana prof. Michał Kleiber, który wycofał się z pomysłu organizacji wspólnej konferencji smoleńskiej?
ANTONI DUDEK: Nie. Od początku byłem sceptyczny, bo też od początku ta sprawa znajduje się w rękach polityków. Wypowiedź prof. Kleibera oznacza, że po raz kolejny świat polityki okazał się silniejszy od świata nauki. To przerażające: naukowcy nie są w stanie „wyrzucić” polityków ze swojego świata.
Rozumiem, że pomysł prof. Kleibera uważał Pan za dobry?
Tak, choć nawet taka formuła nie mogła doprowadzić do całkowitego rozwiania wątpliwości na temat katastrofy. Natomiast to, co było od początku możliwe, a co zostało zaprzepaszczone, to ograniczenie liczby osób wątpiących. Nie łudźmy się: tacy będą zawsze. Kiedyś zrobiono badania w USA. Okazało się, że jest jakiś odsetek ludzi...

9501

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]