Reklama

Adwent. Dla kogo najpierw?

Adwent. Dla kogo najpierw?

05.12.2016
Czyta się kilka minut
Ewangelia pierwszego poniedziałku Adwentu: „Gdy wszedł do Kafarnaum, zwrócił się do Niego setnik i prosił Go, mówiąc: Panie, sługa mój leży w domu sparaliżowany i bardzo cierpi.
R

Rzekł mu Jezus: Przyjdę i uzdrowię go. Lecz setnik odpowiedział: Panie, nie jestem godzien, abyś wszedł pod dach mój, ale powiedz tylko słowo, a mój sługa odzyska zdrowie. (…) Gdy Jezus to usłyszał, rzekł: (…) U nikogo w Izraelu nie znalazłem tak wielkiej wiary (…). Idź, niech ci się stanie, jak uwierzyłeś” (Mt 8, 5-13).

Oto Adwent. Jezus przychodzi. Schodzi z Góry Błogosławieństw, gdzie wypowiedział swoją programową mowę, i idzie prosto do swojego miasta, w którym, po odejściu z Nazaretu, mieszka z wyboru. Tu znalazł pierwszych uczniów: Piotra i Andrzeja, Jakuba i Jana (Mt 4, 18-22). Przed wejściem do miasta spotyka trędowatego (Mt 8, 1-4), dotyka go i uzdrawia. W bramie wychodzi Mu naprzeciw rzymski setnik – poganin i oficer zaborczej armii.

Czy to przypadkowa sekwencja wydarzeń? Czy raczej objawienie priorytetów, których Pan będzie się konsekwentnie trzymał przez...

3635

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]