Reklama

A to było tak...

A to było tak...

19.01.2003
Czyta się kilka minut
B

Biuletyn Katolickiej Agencji Informacyjnej pełni w Polsce rolę nie do przecenienia. Jest jednak nie tylko fachowym źródłem informacji o Kościele. Ma także ambicje opiniotwórcze, drukuje więc prócz „newsów” i dokumentacji także materiały publicystyczne: artykuły specjalnie dla niego pisane, polemiki, wywiady. Wtedy jednak zdarza się, że pojawi się potrzeba korekty, sprostowania, postulatu, aby zachowane zostały reguły gry dziennikarskiej, takie jak np. unikanie stronniczości. I właśnie na tej zasadzie zabieram głos dzisiaj.

7 stycznia w Biuletynie ukazał się bardzo obszerny wywiad (rozmawiał szef KAI) z ordynariuszem przemyskim, ks. arcybiskupem Józefem Michalikiem. Tematów poruszono w nim mnóstwo, ale tutaj odnieść się chcę do dwóch zdań tylko, bo tylko w dwóch zdaniach rozmówcy zawarta została ta powojenna historia środowiska, która obchodzi mnie szczególnie. Oto one:

...
4782

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]