Reklama

A może to dobrze?

22.05.2007
Czyta się kilka minut
Nowy marszałek Sejmu niemal od razu zapowiedział zmniejszenie liczby dziennikarzy akredytowanych do parlamentu (a nawet ich podział na kategorie). Powstał niepokój, czy nie będzie to pierwszy krok do ograniczenia wolności mediów w ich funkcji kontrolnej nad ciałami ustawodawczymi albo i w ogóle nad polityką. A może warto spojrzeć na to z innej strony? Od pewnego czasu mamy prawdziwą hipertrofię polityków w radiu i telewizji. Program za programem to wciąż te same nazwiska i twarze, a pytania i odpowiedzi nieodmiennie byle jakie. Promocja osób i partii nieustanna, wiedza społeczeństwa o sprawach publicznych - mniej niż mizerna. A gdyby, zamiast protestować, zachęcić marszałka do realizacji powziętych zamiarów? Poprzeczka pójdzie w górę, tak dla dziennikarzy, jak dla polityków, a nadto na fonii i wizji zrobi się może nieco miejsca dla innych twarzy, nazwisk, rozmów i tematów, z ulgą i pożytkiem dla nas wszystkich.
0

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]