Reklama

A jeśli wygra Komorowski...

A jeśli wygra Komorowski...

15.06.2010
Czyta się kilka minut
Łatwość, z jaką Bronisław Komorowski jako tymczasowa głowa państwa uznał się za uprawnionego do definitywnych politycznych rozstrzygnięć, pokazuje, że i on nie będzie "prezydentem wszystkich Polaków".
N

Nie wątpię, że Bronisław Komorowski byłby (będzie?) poprawnym prezydentem. Gdy zostawał w roku 2007 marszałkiem Sejmu, powiedział o sobie: "nie jestem politycznym brojlerem". Wtajemniczeni twierdzili, że była to aluzja do Jana Rokity, który w 1992 r. został w wieku 33 lat szefem Urzędu Rady Ministrów, a jak głosiła powszechna opinia, przez ponad rok po prostu rządził Polską przy premier Suchockiej. Komorowski sugerował potem, że stało się to za wcześnie, że rozpieściło i zepsuło młodego polityka.

On sam kolejne szczeble kariery pokonywał wolno, nie wychylał się z nazbyt wyrazistymi i klarownymi deklaracjami, znał swoje miejsce w szeregu. W miarę jak wykruszali się inni, często bardziej wyraziści, on piął się w górę. Jest politykiem doświadczonym, rutyniarzem, znającym arkana parlamentarnego i rządowego rzemiosła. Choć podczas kampanii wymknęły mu się takie...

9161

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]