25 lat z „Dialogiem”
25 lat z „Dialogiem”

Strona tytułowa ukazuje złoty pakunek z dwujęzycznym napisem „25 Geburtstag – 25 Urodziny”; z jednej strony pakunek jest nieco naderwany, dzięki czemu można dojrzeć wyłaniające się logo „Dialogu”, jego setnego numeru. W środku wydania – teksty poświęcone polskim legendom, niemieckiej kulturze pamięci oraz – oczywiście – minionemu ćwierćwieczu.
Mowa o polsko-niemieckim magazynie „Dialog”, tym szczególnie udanym „europejskim projekcie”, jakim jest wydawanie już od 25 lat dwujęzycznego pisma – po obu stronach Odry. Założony w 1987 r. w Hamburgu, początkowo „Dialog” ukazywał się tylko po niemiecku. Przekształcenie w pismo dwujęzyczne nastąpiło w 1993 r. Od tego czasu wydawcą jest Federalne Zrzeszenie Towarzystw Polsko-Niemieckich w RFN, a siedziba redakcji znajduje się w Berlinie. W roli partnerskiej redakcji występuje zasłużone polskie pismo „Przegląd Polityczny”, utworzone w...
Dodaj komentarz
Chcesz czytać więcej?
Wykup dostęp »
Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie!
Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.
Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!
Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »
Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.
Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]