Reklama

21 tygodni i 6 dni

21 tygodni i 6 dni

23.03.2010
Czyta się kilka minut
Czy można szukać oszczędności w dziedzinie tak delikatnej jak poronienie? Owszem. PZU Życie SA zakwestionowało prawo rodziców do odszkodowania, jeśli martwe dziecko urodziło się... zbyt wcześnie.
S

Siedemnasty tydzień ciąży to czas, kiedy już wyobrażasz sobie, jakie będzie. Jeszcze nie kupujesz mu ubranek, ale już wybierasz imię. Szukasz miejsca w domu. Szczególnie, jeśli na świat mają przyjść bliźniaki. Tak jak Marcin i Damian - synowie Moniki Markowskiej, którzy powinni urodzić się w tym roku, w kwietniu.

Ale czasem coś idzie nie tak. Nagle odchodzą wody płodowe, natychmiast trzeba jechać do szpitala, i odbywa się przedwczesny poród. Wcale nie łatwiejszy od terminowego. Jej dzieci rodzą się siódmego grudnia 2009 r., martwe. Potem wszystko jest trochę jak we śnie. - Idziesz do Urzędu Stanu Cywilnego, gdzie rejestrujesz dziecko i otrzymujesz jego akt urodzenia z niewielką adnotacją u góry kartki: "dziecko martwo urodzone". W ZUS-ie zasiłek pogrzebowy, też bez zbędnych formalności. Nikt, jeśli nie musi, o nic cię nie pyta. - Tylko w PZU jest inaczej -...

8929

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]