Reklama

13 - 19 grudnia 2010

13 - 19 grudnia 2010

20.12.2010
Czyta się kilka minut
Watykan l Polska l Świat
A

Austriacki hierarcha szacuje, że w 2010 r. z Kościoła mogło wystąpić nawet 80 tys. wiernych, a zdarzyło się to na fali skandali wykorzystywania seksualnego nieletnich przez duchownych. Kard. Schönborn wskazał na nadzieję płynącą ze słów Chrystusa: "Prawda was wyzwoli". "Ta zasada przyświeca wyjaśnianiu przypadków skandali seksualnych" - stwierdził, zdecydowanie sprzeciwiając się ich tuszowaniu.

Wbrew pewnym opiniom Kościół w Polsce nie jest podzielony" - stwierdził przewodniczący KEP abp Józef Michalik na spotkaniu ze stowarzyszeniem Civitas Christiana w Przemyślu. Nawiązał do ujawnionego ostatnio listu o. Ludwika Wiśniewskiego do nuncjusza abp. Celestino Migliorego. "Który biskup w Polsce sprzeciwia się papieżowi? - pytał hierarcha. - Nie ma takiego, bo w dziedzinie wiary i moralności Kościół jest jednomyślny". Dodał, że zaangażowanie polityczne biskupów...

5038

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]