Reklama

Kronika religijna (28 V-3 VI)

Kronika religijna (28 V-3 VI)

06.06.2007
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
B

Benedykt XVI kanonizował czworo błogosławionych (3 czerwca). W chwili zamykania tego numeru "TP" w Watykanie trwała uroczysta Msza. Obok Szymona z Lipnicy, którego sylwetkę przedstawiliśmy przed tygodniem, nowi święci to: Jerzy Precza z Malty (1880-1962; kapłan i założyciel Stowarzyszenia Nauki Chrześcijańskiej), Karol od św. Andrzeja (1821-1893; holenderski kapłan-pasjonista, który działał głównie w Irlandii) oraz matka Maria Eugenia od Jezusa (1817-1898; francuska zakonnica, założycielka Zgromadzenia Sióstr od Wniebowzięcia NMP).
Początki Kościoła przypomniał Benedykt XVI przed modlitwą "Regina Caeli" w uroczystość Zesłania Ducha Świętego (27 maja). "Kościół jest święty nie ze względu na swoje zasługi, lecz dlatego, że ożywiany przez Ducha Świętego, nie przestaje spoglądać na Chrystusa, aby stać się zgodnym z Nim i Jego miłością....

8838

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]