Reklama

Żywoty działaczy

16.09.2008
Czyta się kilka minut
Typowy działacz sportowy? Mężczyzna, emeryt lub w wieku przedemerytalnym, na zabój zakochany w sporcie, z setkami nazwisk i wyników, którymi sypie jak z rękawa, przeważnie były sportowiec, trener. O zarządzaniu czy marketingu często nie wie nic.
J

Jeszcze nigdy do małopolskiej siatkówki nie garnęło się tak wielu sportowców. W tym roku do rozgrywek zgłosiło ponad 2 tys. zawodników.

W siatkówkę grają w Ryglicach, Bobowej, Szynwałdzie, Tuchowie, Woli Radłowskiej, Jurkowie, Woli Dębińskiej, Piekarach. Gwiazdy piłki nożnej nie przyciągają tak jak dawniej. Młodzież ekscytuje się sukcesami Świderskiego, Kadziewicza czy Wlazłego. Na razie możliwości małopolskiej siatkówki kończą się na trzeciej lidze, ale ambicje sięgają znacznie wyżej. Są medale i puchary.

Ktoś musi ogarnąć to szaleństwo, ustalić terminy rozgrywek, wyłuskać spośród zawodników najzdolniejszych. To zadanie Okręgowego Związku Piłki Siatkowej w Krakowie. Jest prezes, jest zarząd, jest sekretarz. I budżet w wysokości 90 tys. zł rocznie, czyli prawie nic. Sponsorów brakuje.

Dwa pokoiki w szarym budynku z lat 70.,...

17231

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]