Reklama

Żywoty działaczy

Żywoty działaczy

16.09.2008
Czyta się kilka minut
Typowy działacz sportowy? Mężczyzna, emeryt lub w wieku przedemerytalnym, na zabój zakochany w sporcie, z setkami nazwisk i wyników, którymi sypie jak z rękawa, przeważnie były sportowiec, trener. O zarządzaniu czy marketingu często nie wie nic.
J

Jeszcze nigdy do małopolskiej siatkówki nie garnęło się tak wielu sportowców. W tym roku do rozgrywek zgłosiło ponad 2 tys. zawodników.

W siatkówkę grają w Ryglicach, Bobowej, Szynwałdzie, Tuchowie, Woli Radłowskiej, Jurkowie, Woli Dębińskiej, Piekarach. Gwiazdy piłki nożnej nie przyciągają tak jak dawniej. Młodzież ekscytuje się sukcesami Świderskiego, Kadziewicza czy Wlazłego. Na razie możliwości małopolskiej siatkówki kończą się na trzeciej lidze, ale ambicje sięgają znacznie wyżej. Są medale i puchary.

Ktoś musi ogarnąć to szaleństwo, ustalić terminy rozgrywek, wyłuskać spośród zawodników najzdolniejszych. To zadanie Okręgowego Związku Piłki Siatkowej w Krakowie. Jest prezes, jest zarząd, jest sekretarz. I budżet w wysokości 90 tys. zł rocznie, czyli prawie nic. Sponsorów brakuje.

Dwa pokoiki w szarym budynku z lat 70.,...

17231

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]