Reklama

Gra w ślepą

Gra w ślepą

18.06.2012
Czyta się kilka minut
Znajomość zwykłego futbolu nic nie daje: tu zawodnik wszystko odbiera czuciowo, na słuch, intuicyjnie. To, że niewidomi mogą uprawiać sport, dla wielu z nich jest jak darowanie drugiego życia.
Piłkarska druzyna niewidomych „Cross Wrocław" podczas treningu fot. Marcin Maziej
N

NIE LĘKAMY SIĘ, WLEPIAMY
Przed tygodniem dołączyliśmy do numeru „TP” plakat i wlepkę z nieznanym zdjęciem ks. Karola Wojtyły grającego w piłkę. Publikując je – wraz z towarzyszącymi im tekstami – chcieliśmy pokazać, że kiedyś ta gra była czysta i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby znów taka była. Sport „nie polega jedynie na sile fizycznej i wydolności mięśni, ale ma także duszę”, mówił Jan Paweł II. Wciąż możemy tę duszę uratować.
Osoby zainteresowane wlepką zapraszamy do redakcji „TP”, na Wiślną 12 w Krakowie.

Z czarnymi przepaskami na oczach zawodnicy wyglądają jak skazańcy. Na murawie nic nie widzą, ale muszą zaprezentować udany drybling, podanie, strzał. Pomaga im w tym przewodnik, którego słowo na boisku maluje sytuację i – niczym żywy GPS – ułatwia futbolową nawigację. W piłce nożnej niewidomych brak wzroku rekompensuje się słuchem.

–...

11531

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]