Reklama

Ładowanie...

Gra w ślepą

18.06.2012
Czyta się kilka minut
Znajomość zwykłego futbolu nic nie daje: tu zawodnik wszystko odbiera czuciowo, na słuch, intuicyjnie. To, że niewidomi mogą uprawiać sport, dla wielu z nich jest jak darowanie drugiego życia.
Piłkarska druzyna niewidomych „Cross Wrocław" podczas treningu fot. Marcin Maziej
N

NIE LĘKAMY SIĘ, WLEPIAMY
Przed tygodniem dołączyliśmy do numeru „TP” plakat i wlepkę z nieznanym zdjęciem ks. Karola Wojtyły grającego w piłkę. Publikując je – wraz z towarzyszącymi im tekstami – chcieliśmy pokazać, że kiedyś ta gra była czysta i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby znów taka była. Sport „nie polega jedynie na sile fizycznej i wydolności mięśni, ale ma także duszę”, mówił Jan Paweł II. Wciąż możemy tę duszę uratować.
Osoby zainteresowane wlepką zapraszamy do redakcji „TP”, na Wiślną 12 w Krakowie.

Z czarnymi przepaskami na oczach zawodnicy wyglądają jak skazańcy. Na murawie nic nie widzą, ale muszą zaprezentować udany drybling, podanie, strzał. Pomaga im w tym przewodnik, którego słowo na boisku maluje sytuację i – niczym żywy GPS – ułatwia futbolową nawigację. W piłce nożnej niewidomych brak wzroku rekompensuje się słuchem.

–...

11531

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + KFF VOD 10
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10

Dostęp roczny + KFF VOD 10
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]