Reklama

Życie ze śmiercią w tle

Życie ze śmiercią w tle

04.01.2006
Czyta się kilka minut
Rozmowa o przyszłości chrześcijaństwa to także rozmowa o jego przeszłości, aż po fundament - życie, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa. W naszej rozmowie, toczącej się dziś i tutaj, spotyka się to, co było, co jest i co jeszcze może być. To właśnie historia - to, co było, obecne teraz z powodu tego, co jeszcze może być. Słowa może być wypowiedziane w odniesieniu do przyszłości są niezwykle ważne, ponieważ ujawniają naszą wolność.
-

---ramka 403254|strona|1---Przyszłość w rozumieniu chrześcijańskim to nie samospełniająca się przepowiednia, ale otwierająca się możliwość, która nie stanie się rzeczywistością bez naszego udziału, a nawet wysiłku. Pytanie, wobec którego stajemy, brzmi zatem: jak żyć w wolności, stwarzając przestrzeń wolności tym, którzy należą do mojego życia i dla których moja historia jest częścią ich własnej? Chrześcijaństwo zwraca się po odpowiedź do historii życia, śmierci i ponownie życia Jezusa Chrystusa, który w swojej wolności włącza historię każdego człowieka we własną historię. Dlatego możemy powiedzieć, że życie Jezusa i ukazana w nim bliskość i miłość Boga są współczesne każdemu człowiekowi w tym, co w jego życiu było, jest i jeszcze może być.

Dlaczego jednak sprawa historii i wolności staje przed nami z taką wyrazistością? Jakie okoliczności sprawiają, że...

10664

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]