Reklama

Znowu film o Papieżu

Znowu film o Papieżu

08.03.2011
Czyta się kilka minut
Przyznam, że coraz mniejsze wrażenie robią na mnie wiadomości o powstaniu kolejnego filmu o "naszym Papieżu".
N

Nie chcę nikogo krzywdzić twierdzeniem, że każdy obraz jest gorszy od poprzednich. Na film "Jan Paweł II. Szukałem was" poszedłem nastawiony sceptycznie. Informacja, że "jest największą światową produkcją dokumentalną poświeconą polskiemu Papieżowi" bynajmniej mnie nie zelektryzowała. No bo i co z tego, że produkcja jest największa?

Tymczasem obraz ten przemówił do mnie bardziej niż jakikolwiek z dotychczas widzianych. Pomysł na scenariusz (Jarosław Szmidt, Mariusz Wituski) i realizację (reż. Jarosław Szmidt) jest niezwykle prosty. W konwencji reportażu z autentycznym Janem Pawłem II w roli głównej, film odtwarza z zachowanych taśm ważne (najważniejsze?) momenty pontyfikatu. Sięgnięto do archiwalnych zbiorów różnych telewizji i instytucji oraz zbiorów prywatnych, co nie jest niczym nadzwyczajnym. Nadzwyczajny jest znakomity wybór z tej masy materiałów. Układ...

1442

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]