Reklama

Znów będziemy wybierać mniejsze zło

Znów będziemy wybierać mniejsze zło

22.02.2011
Czyta się kilka minut
Proste podziały odchodzą w przeszłość. W tym roku będziemy musieli bardziej uważać, bo głosując na lewicę, możemy dać rządy radykalnej prawicy. I na odwrót.
S

Sondaże już rozstrzygnęły - krótka epoka władzy jednej partii dobiegła końca, choć tak naprawdę nigdy się nie zaczęła. Dziś bowiem jest jasne, że PO nie będzie mogła rządzić samodzielnie - czego jeszcze niedawno nie można było wykluczyć. Mało tego: być może nawet po wyborach nie będzie w stanie odtworzyć dzisiejszej koalicji. Przywódcy PO będą musieli albo doprosić do rządu jeszcze jedną partię - przy założeniu, że Polskie Stronnictwo Ludowe do Sejmu wejdzie - albo zasiąść w ławach opozycji.

Być może zresztą dla samej PO przejście do opozycji nie byłoby takim złym rozwiązaniem. Nic tak nie konsoliduje partii jak głód zwycięstwa. Gdy Donald Tusk triumfalnie ogłosił, że jego ugrupowanie nie ma nawet z kim przegrać, tak naprawdę je zdemobilizował. W opozycji Platforma jako największy klub, z prezydentem u boku, mogłaby dewastować plany każdego rządu i spokojnie...

11409

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]