Reklama

Ładowanie...

Wielki znak ocalenia

07.04.2007
Czyta się kilka minut
Bóg pozwolił zawiesić się na krzyżu. Dał się wykluczyć ze świata, pokazał się ludziom jako słaby ipozbawiony mocy działania. Może to właśnie jedyny sposób, wjaki Bóg jest znami wciągu wieków?.
Anonimowy mistrz flamandzki "Zdjęcie z krzyża", 1470 r.
W

W tym roku chrześcijanie Wschodu i Zachodu świętują Wielkanoc w tym samym czasie. Dla wszystkich jest to największe święto nadziei w całym roku liturgicznym; czas wzajemnego umacniania się w zaufaniu do Boga największych obietnic.

Dwa oblicza ikony Chrystusa

Paweł Apostoł nazwał Chrystusa "naszą Paschą" (1 Kor 5, 7). Jest coś bardzo naszego i bliskiego w tym, czym stał się dla nas Chrystus, sławiony w wielkanocnej liturgii wschodniej jako "Nowa Pascha". Nowa Pascha - nasza Pascha... Pascha znaczy przejście, przeprowadzenie do innego bytowania. To wyraz chrześcijańskiej nadziei na czekającą wszystkich tajemnicę Przejścia.

Jezus został wydany w ręce ludzi. To nie Bóg skazał Go na śmierć. To my, ludzie, sprawiliśmy, że przeszedł przez mękę i krzyż po to, aby stać się największym ostrzeżeniem przed zadawaniem...

12227

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Tygodnik espresso
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Kup Tygodnik espresso i zacznij dzień od spokoju.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]