Reklama

Wielki znak ocalenia

Wielki znak ocalenia

07.04.2007
Czyta się kilka minut
Bóg pozwolił zawiesić się na krzyżu. Dał się wykluczyć ze świata, pokazał się ludziom jako słaby ipozbawiony mocy działania. Może to właśnie jedyny sposób, wjaki Bóg jest znami wciągu wieków?.
Anonimowy mistrz flamandzki "Zdjęcie z krzyża", 1470 r.
W

W tym roku chrześcijanie Wschodu i Zachodu świętują Wielkanoc w tym samym czasie. Dla wszystkich jest to największe święto nadziei w całym roku liturgicznym; czas wzajemnego umacniania się w zaufaniu do Boga największych obietnic.

Dwa oblicza ikony Chrystusa

Paweł Apostoł nazwał Chrystusa "naszą Paschą" (1 Kor 5, 7). Jest coś bardzo naszego i bliskiego w tym, czym stał się dla nas Chrystus, sławiony w wielkanocnej liturgii wschodniej jako "Nowa Pascha". Nowa Pascha - nasza Pascha... Pascha znaczy przejście, przeprowadzenie do innego bytowania. To wyraz chrześcijańskiej nadziei na czekającą wszystkich tajemnicę Przejścia.

Jezus został wydany w ręce ludzi. To nie Bóg skazał Go na śmierć. To my, ludzie, sprawiliśmy, że przeszedł przez mękę i krzyż po to, aby stać się największym ostrzeżeniem przed zadawaniem...

12227

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]