Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Zmierzch bogów Noworosji

Zmierzch bogów Noworosji

13.02.2017
Czyta się kilka minut
Czy będzie „święty Motorola”? Rosyjscy radykałowie chcą kanonizacji słynnego dowódcy separatystów z Doniecka.
Fot. pbs.twimg.com
D

Do hufca prawosławnych bojowników w niebie dołączył męczennik Arsenij Pawłow, którego życie i śmierć są dla nas przykładem do naśladowania. Będziemy walczyć o jego kanonizację. Święty Rycerzu Boży, Arseniju, módl się za nami”.

Takie modły do jednego z najbardziej znanych watażków „rosyjskiej wiosny” – Arsenija Pawłowa, pseudonim „Motorola” – zanoszą radykałowie występujący pod szyldem ENOT Corp., którzy na swojej stronie internetowej zamieścili płomienny manifest i łżeikonę przyszłego „świętego”.

Tajemnicze śmierci

Na ikonie, wykonanej zgodnie z kanonem wizerunków świętych prawosławnych (na zdjęciu), „Motorolę” wyobrażono w galowym mundurze pułkownika armii tzw. Donieckiej Republiki Ludowej; w prawej ręce trzyma krzyż, w lewej – miecz. Spod munduru wystaje tielniaszka – pasiasta koszulka, wskazująca na związki „świętego” z rosyjskim wojskiem....

8690

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]