Reklama

Zielone ludziki

Zielone ludziki

26.04.2021
Czyta się kilka minut
W

Wszędzie czytamy bądź to jednym uchem od ponad roku słuchamy dramatycznie brzmiącego pytania: „kiedy powrócą wesela?”. Jest ono chyba sensowne, zważywszy, że wszędzie jest bardzo dużo pogrzebów.

Oczywiście nie znamy się na demografii, ale na tyle rozumiemy, czym jest równowaga w przyrodzie, że twardo nam się wydaje, iż wesel i pogrzebów powinno być mniej więcej tyle samo. Po tym znakomitym wstępie, obrazującym łacno naszą legendarną przytomność umysłu, przejdziemy teraz do stawiania pytań bardzo podobnych temu na wstępie. Podobnych, bo pozostających bez wyraźnej odpowiedzi, pytań takoż w jakimś sensie podobnie tragicznych, jak choćby dla tych z Państwa, którzy chcą teraz, z niejasnych dla nas powodów, uroczyście i hucznie zalegalizować swój związek. Chcą, ale nie mogą. Chcą natychmiast wydać roczną pensję na orkiestrę, chcą zjeść zestaw polskich dań weselnych i koniecznie...

4131

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]