Reklama

Zdrowie i polityka

Zdrowie i polityka

22.04.2008
Czyta się kilka minut
Poseł Palikot znowu podjął na forum publicznym temat stanu zdrowia prezydenta. Jak poprzednim razem, tak i teraz, uczynił to w formie obcesowej. Wtedy (Palikot sugerował w marcu br., że prezydent nadużywa alkoholu) poseł przeprosił, a władze klubu parlamentarnego PO ostrzegły go, że następnym razem za podobny wybryk spadną na niego kary. Teraz to już recydywa, ale Palikotowi znowu darowano.
P

Powstaje zatem wrażenie, jakby w partii rządzącej ustalono podział ról: przywództwo zajmuje stanowisko umiarkowane, poseł z Lublina zaś jest zagończykiem. Jeśli podział ról jest faktem, to znaczy, że przy różnicy używanych środków cel jest ten sam. Tym celem byłoby zdestabilizowanie prezydenta przy pomocy - domniemanych lub prawdziwych - jego problemów zdrowotnych.

Jakkolwiek by ze zdrowiem Lecha Kaczyńskiego było, nie może to być przedmiotem politycznej rozgrywki. Jeśli prezydent jest zdrów, byłoby to - tylko - wykorzystywanie pewnej medialnej niezręczności Pałacu Prezydenckiego i PiS-u w reakcjach na zaczepki Palikota. Jeśli prezydent choruje, byłoby to - dodatkowo - wykorzystywanie cierpienia człowieka chorego.

Są kraje, w których cyklicznie podaje się do publicznej wiadomości raport o stanie zdrowia głowy państwa. W Polsce nie było dotąd...

1423

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]