Reklama

Ładowanie...

Zbiórka na wotum

Zbiórka na wotum

05.06.2007
Czyta się kilka minut
Nie rozumiem kłopotów z budową Świątyni Opatrzności Bożej, które opisała pani Józefa Hennelowa w tekście "Obiecaliśmy" ("TP" nr 15/07). Gdyby wszyscy dorośli Polacy - czyli blisko 20 mln osób - wpłacili na ten cel po pięć złotych, problem zostałby rozwiązany. Jestem osobą samotną i bez trudu mogę wyasygnować na ten cel np. 100 złotych, płacąc w ten sposób za dwudziestu potencjalnych ofiarodawców, których na to nie stać. Wielu może dać jeszcze więcej. Czy zorganizowanie takiej zbiórki przekracza możliwości struktur kościelnych?
A

A. KALICKA (Starogard Gdański)

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]