Reklama

Popatrz

Popatrz

11.06.2017
Czyta się kilka minut
Podczas piętnastego Miesiąca Fotografii w Krakowie – tak jak w poprzednich latach – postawiono pytania dotyczące fotografii dziś i ról przez nią pełnionych.
Z serii „Grapevine” Susan Lipper, MOCAK Fot. Susan Lipper
M

Miesiąc Fotografii zaczęto organizować od 2002 r. Początkowo prace wystawiano w niewielkich galeriach, ale też w kawiarniach i pubach. Dość szybko doceniono ten pomysł, a festiwal w kolejnych edycjach stawał się coraz poważniejszym wydarzeniem. Zmieniły się miejsca wystaw: coraz częściej były to ważne galerie i muzea. Zaczęto też wykorzystywać budynki poprzemysłowe.

Po 2011 r. opiekę artystyczną nad całym programem powierzono corocznie wybranemu kuratorowi (lub kuratorom), co nadało kolejnym Miesiącom bardziej autorski, indywidualny charakter. Najczęściej też – poczynając od pierwszego Festiwalu w nowej formule, przygotowywanego przez duet Brytyjczyków Adama Broomberga i Olivera Chanarina – były to osoby spoza Polski. Nie spowodowało to utraty związku z tym, co dzieje się w naszej fotografii. Dziś zaś Miesiąc – obok przygotowywanych od kilku lat gdańskich Alternativ – to...

8920

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]