Reklama

Zasypie wszystko, zawieje...

Zasypie wszystko, zawieje...

06.04.2007
Czyta się kilka minut
Jeden z najbardziej oczekiwanych reżyserskich powrotów nie przyniósł, niestety, oczekiwanych efektów. Mimo niezwykłej urody wizualnej, wrocławską premierę trudno uznać za spektakl udany.
W

Wyreżyserowany przez Gadiego Rolla w 1996 r. w Starym Teatrze spektakl "Ocaleni", oparty na kontrowersyjnej sztuce Edwarda Bonda, ze znakomitymi rolami początkujących wówczas Magdaleny Cieleckiej i Jacka Poniedziałka, był jednym z najważniejszych wydarzeń w teatrze polskim połowy lat 90. Przedstawienie szokowało, zachwycało radykalizmem aktorstwa i zwiastowało mającą wkrótce nadejść rewolucję "młodszych zdolniejszych". Tym niecierpliwiej oczekiwano kolejnej polskiej inscenizacji uznanego reżysera scen izraelskich i brytyjskich.

Trzeba przyznać, że w jednym aspekcie wrocławski spektakl przerósł oczekiwania: "Don Juan wraca z wojny" to tryumf scenografa, autorki kostiumów i reżyserki światła. Dawno nie widziałam w Polsce tak olśniewająco pięknego wizualnie widowiska. Ogromna scena wrocławskiego teatru zasypana jest grubą warstwą sztucznego śniegu, unoszącego...

5530

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]