Reklama

Zasypie wszystko, zawieje...

Zasypie wszystko, zawieje...

06.04.2007
Czyta się kilka minut
Jeden z najbardziej oczekiwanych reżyserskich powrotów nie przyniósł, niestety, oczekiwanych efektów. Mimo niezwykłej urody wizualnej, wrocławską premierę trudno uznać za spektakl udany.
W

Wyreżyserowany przez Gadiego Rolla w 1996 r. w Starym Teatrze spektakl "Ocaleni", oparty na kontrowersyjnej sztuce Edwarda Bonda, ze znakomitymi rolami początkujących wówczas Magdaleny Cieleckiej i Jacka Poniedziałka, był jednym z najważniejszych wydarzeń w teatrze polskim połowy lat 90. Przedstawienie szokowało, zachwycało radykalizmem aktorstwa i zwiastowało mającą wkrótce nadejść rewolucję "młodszych zdolniejszych". Tym niecierpliwiej oczekiwano kolejnej polskiej inscenizacji uznanego reżysera scen izraelskich i brytyjskich.

Trzeba przyznać, że w jednym aspekcie wrocławski spektakl przerósł oczekiwania: "Don Juan wraca z wojny" to tryumf scenografa, autorki kostiumów i reżyserki światła. Dawno nie widziałam w Polsce tak olśniewająco pięknego wizualnie widowiska. Ogromna scena wrocławskiego teatru zasypana jest grubą warstwą sztucznego śniegu, unoszącego...

5530

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]