Reklama

Zasada win-win po polsku

Zasada win-win po polsku

12.02.2007
Czyta się kilka minut
PIOTR MUCHARSKI: - Czy rekonstrukcja rządu, której dokonał właśnie Jarosław Kaczyński, była dla Pana rutynowym manewrem politycznym, czy nową jakością w zawiadywaniu partią i państwem?
J

JAROSŁAW GOWIN: - Ostatnie wydarzenia są przejawem pogrążania się życia publicznego w chaosie. To prosta konsekwencja załamania się projektu reformy państwa. Wszystko zaczęło się po wyborach w 2005 r., kiedy z powodów, których do dzisiaj nie potrafię zrozumieć, nie powstała koalicja PiS i PO. Druga faza destrukcji rozpoczęła się, kiedy PiS dopuściło do współrządzenia partie, które nigdy nie powinny być partiami establishmentu. Pod względem standardów życia politycznego w ostatnich miesiącach osiągaliśmy dno za dnem. Przed zawiązaniem koalicji z Samoobroną i LPR PiS stało wobec wyboru: albo władza, albo honor. Wybrało władzę, tracąc honor, a bez honoru (to nie patos, tylko realizm) nie da się długo rządzić.

- Jednak tym razem w odstawkę poszli: jeden z najbliższych współpracowników premiera i jeden z najbardziej kompetentnych ministrów. Może PiS-owska wizja...

16072

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]