Reklama

Zapiski obywatela

Zapiski obywatela

13.02.2017
Czyta się kilka minut
Pamięci Sławomira Mrożka, autora „Kroniki oblężonego miasta”.
M

Miasto znalazło się w stanie oblężenia. Na rogatkach ustawiono patrole złożone z zaufanych ludzi, którzy mieli przekazywać do sztabu informacje o ruchach nieprzyjaciela. Plotka głosi, że z powodu braku odpowiedniego sprzętu, głównie lornetek, ludzie ci zajęli się obserwacją pobliskich domów. Domy znajdują się wprawdzie w granicach miasta, ale postawa ich właścicieli budzi liczne wątpliwości. Na przykład odkąd pojawiły się patrole, codziennie w tajemniczych okolicznościach znikają krowy i kury.
Ponieważ w mieście brakuje dowódców, władze ogłosiły akcję: „Generał w każdej rodzinie!”. Natężyłem się, ale pękły mi szelki. Żona powiedziała, że ich nie naprawi i żebym lepiej siedział w domu. Przekopałem wszystkie szafy w poszukiwaniu książeczki wojskowej. Przy okazji odkryłem, że nie mam drugiej pary szelek.

Za to mieszkający w bloku naprzeciwko staruszek od wczoraj chodzi z...

3814

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]