Reklama

Zadziwienie

Zadziwienie

20.12.2010
Czyta się kilka minut
Narodzenie Jezusa powinniśmy pojmować i rozważać w kontekście Tajemnicy. Tajemnica to nie zagadka, lecz coś, co przyjmujemy i do pewnego stopnia rozumiemy. Nigdy jednak nie obejmiemy całej prawdy na dany temat.
D

Dlaczego Jezus urodził się w Palestynie w tamtym czasie?

Pytać o to - to trochę tak, jakby zadawać pytanie, dlaczego Bóg powołał na księdza mnie, a nie mojego brata, który znacznie bardziej nadaje się do tej roli. Myślę, że mamy tu do czynienia - jak słusznie mówimy - z "ekonomią zbawienia". Bóg nie jest słaby i ograniczony jak my: posiada jasną i kompletną wizję wszystkiego. My jesteśmy ograniczeni przez przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Bóg jest ponad czasem i miejscem.

W duchowości chaldejskiej nazywamy Go Mdabrana - Tym, który pieczołowicie troszczy się o wszystko. Bóg i człowiek przynależą do dwóch różnych poziomów rzeczywistości. Podczas chaldejskich nieszporów Bożego Narodzenia śpiewamy taki hymn: "Chwała Narodzonemu, Jego Ojciec na wysokościach, Jego Matka na ziemi; nikt nie może Go dostrzec, pozostaje nam zadziwienie". Dlaczego...

2334

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]