Reklama

Żadnych mrzonek

Żadnych mrzonek

24.05.2021
Czyta się kilka minut
O

Odmrozili nam teatry! Łamiąca wiadomość, wykrzykiwana pospołu przez wygłodniałych na progu wyginięcia tzw. „teatromanów” oraz tzw. „ludzi teatru”. Rzucili bilety! Jak ciepłe bułeczki schodzą owe bilety, co miłe wielce, aktorzy nieprędko wyjdą z szoku widząc widzów na widowni – najwidoczniej jednak było to im pisane, obustronnie. Na pięćdziesiąt procent na razie, później może znów zero procent, trudno orzec na sto procent, co przyniesie przyszłość. Tak czy owak, ze szczęścia łkamy wszyscy, jak kania dżdżu łaknąc „teatru żywego planu”. Szturmujący kasy ludzie mają już serdecznie dość udawania, że da się uczestniczyć w teatralnym spektaklu za pomocą ekranu, ekranika, okienka internetowego. No, nie da się. Coś tam widać (ale nie za bardzo), coś słychać (ale niewyraźnie), coś się rusza – jednak z teatrem nie za wiele ma to wspólnego, ot, parateatralny patostreaming.

Ale przecież...

2098

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]