Reklama

Zabójcza broń słowa

Zabójcza broń słowa

07.09.2013
Czyta się kilka minut
„Ci, którzy w jakiejś wspólnocie obmawiają innych jej członków, tak naprawdę też chcą zabić. Mówi o tym apostoł Jan w swoim pierwszym Liście: »Każdy, kto nienawidzi swego brata, jest zabójcą« (1 J 3, 15).
J

Jesteśmy przyzwyczajeni do obgadywania, plotkowania. Ale jakże często nasze wspólnoty, a nawet rodziny stają się piekłem, gdzie stosuje się ten rodzaj uśmiercania brata lub siostry językiem!” – powiedział Franciszek 2 września podczas porannej Mszy w kaplicy Domu św. Marty.

W homilii wygłoszonej 2 września Papież wypowiedział jedną z najważniejszych diagnoz, a zarazem ostrzeżeń dla naszej współczesności. „Obecnie wiele mówi się o pokoju. Widzimy ofiary stosowania broni, a przecież trzeba również myśleć o codziennej zabójczej broni języka”. Jesteśmy na początku epoki totalnej obecności słowa docierającego w sekundę do każdego mieszkańca naszej cywilizacji. Toteż wołanie Papieża o odpowiedzialność za tę broń dostępną każdemu winno być potraktowane jako obowiązek każdego wierzącego. Nie od dzisiaj ludzie operujący słowem wiedzą, że ślady, jakie ono pozostawia,...

2274

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]