Reklama

Z Kadłubkiem do łóżka

Z Kadłubkiem do łóżka

09.07.2012
Czyta się kilka minut
Na temat czytania, czy raczej nieczytania, słyszymy wciąż podobnie brzmiące opinie, od zwykłego amatorskiego biadolenia po budzące najwyższy szacunek wypowiedzi specjalistów.
S

Skutki nieczytania podsumowują rzecz jasna i literaci, i rzesze humanistów wszelkiej maści. O skutkach nieczytania chętnie się mówi publicznie, bowiem nie jest to temat trudny do objęcia tzw. refleksją. Nie miejsce tu, by streszczać te argumenty, wszyscy bowiem wiemy, że nieczytanie jest czynnością wstrętną, niosącą okropne skutki dla przyszłości naszego społeczeństwa. Warto może powiedzieć, że nikt roztropny nie namawia do nieczytania, podobnie jak ze świecą szukać propagandysty reklamującego odrzucenie zasad kultury osobistej i elementów higieny. Mimo to – jak wiemy – mało kto czyta. Na pewno więcej ludzi stara się być grzecznymi, a jeszcze więcej myje codziennie nogi. Namawianie do czytania jest zatem wołaniem na puszczy. Z tego wołania wyłaniają się czasem odgłosy przykuwające uwagę, ale o tym za chwilę.

Kilka dni temu prezes Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu pismu „...

4913

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]