Reklama

Wytłumaczyć Europę – jak dziecku

Wytłumaczyć Europę – jak dziecku

16.07.2020
Czyta się kilka minut
Wspólnoty, żeby trwać, potrzebują opowieści; także wspólnota europejska. Jednak każde pokolenie musi przepisywać swoją opowieść na nowo, żeby stawić czoło wyzwaniom przyspieszającego świata. Jaka opowieść i symbole pozwalają nam budować i utrzymywać przy życiu Unię Europejską? Opowiada Marcin Napiórkowski ze swoim synem Adasiem.
ryc. AdMind dla TP

Posłuchaj

W

W tym odcinku Podkastu Powszechnego semiotyk kultury i publicysta „Tygodnika” prof. Marcin Napiórkowski tłumaczy – jak dziecku – po co nam smoki i dlaczego wierzy we wróżkę Unię, a także – dlaczego chciałby, żeby inni – dorośli i dzieci –  też potrafili w nią uwierzyć. A sześcioletni Adaś Napiórkowski zdradza szczegóły swojej pracy nad wynalazkiem, który  poprawi warunki życia ludzi – również poza naszym kontynentem.

ZOBACZ WIĘCEJ: 

Marcin Napiórkowski: Nadal wierzę we wróżki

Dodatki z cyklu „Nasza wspólna Europa”

Muzyka: Rafael Krux, „Fairy Dance” / FilmMusic.io na licencji CC-BY

Odcinek powstał we współpracy z przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce.

pobierz RSS Słuchaj w iTunes Słuchaj w Google Podcasts Słuchaj w Spotify Lecton

PODKAST POWSZECHNY

Oficjalny podkast „Tygodnika Powszechnego”: rozmowy z naszymi dziennikarzami, autorami i gośćmi. Tematy, kraj, świat, wiara i kultura, nauka i zmysły. Poważnie, a czasem mniej poważnie. Zapraszają Marta Filipiuk-Michniewicz, Michał Kuźmiński i Marcin Żyła.

Co miesiąc także audycje w autorskich cyklach: Punkt zwrotny oraz Własny pokój: Katarzyna Kubisiowska i jej goście | #DOM, czyli rozmowy Krzysztofa Storego o małej ojczyźnie | Sztuka powszechnie nieznana: Magdalena Łanuszka odkrywa dla nas na nowo średniowieczne dzieła | Miesiąc w nauce z autorskim przeglądem newsów naukowych Łukasza Lamży | Opowieści z Izraela: korespondencje Karoliny Przewrockiej-Aderet 

ZOSTAŃ PATRONEM PODKASTU POWSZECHNEGO NA PATRONITE »

Weź, słuchaj!

Wszystkie odcinki »

Współwydawcą Podkastu Powszechnego jest Fundacja Tygodnika Powszechnego

Współpraca: Audioteka.pl

 

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz