Reklama

Ładowanie...

Chwalcie łąki!

Chwalcie łąki!

04.06.2020
Czyta się kilka minut
Kwietna łąka w mieście? O tym, dlaczego jest dużo lepsza dla ludzi i dla przyrody niż trawnik, o pożytkach i radościach z łąk i o tajemnicach dzikich roślin opowiadają Natalia i Maciej Podyma z Fundacji Łąka. Do najnowszego „Tygodnika” dołączyliśmy dwa metry kwadratowe łąki!
Kwietna łąka przy ul. Powstania Warszawskiego w Krakowie, lipiec 2017 r. / fot. Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press / East News
Kwietna łąka przy ul. Powstania Warszawskiego w Krakowie, lipiec 2017 r. / fot. Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press / East News

Posłuchaj

K

Kąkol polny, len zwyczajny, mak polny, miłek letni, rumianek pospolity, wyka kosmata, koper ogrodowy oraz czarnuszka siewna. Mieszanka nasion polnych kwiatów do samodzielnego posiania na balkonie, w ogrodzie oraz na poletku już w kioskach z nowym numerem „Tygodnika”. Jedna saszetka wystarcza na dwa metry kwadratowe łąki.

W numerze także dodatek specjalny pt. „Chwalcie łąki!”.

Gośćmi tego odcinka Podkastu Powszechnego są Natalia i Maciej Podymowie, założyciele Fundacji Łąka i PaniLaka.pl. Absolwenci biologii w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, specjalizują się w zakładaniu i pielęgnacji łąk kwietnych, propagują sadzenie bioróżnorodnych łąk kwietnych w miastach i zrównoważone dbanie o zieleń.

Zobacz więcej:

Siej, czytaj!

Ze względu na ograniczenia związane z epidemią koronawirusa rozmowa odbyła się zdalnie. Prosimy o wyrozumiałość dla technicznych niedoskonałości nagrania.

Muzyka: Lilo Sound, BuddhaNature / FilmMusic.io na licencji CC-BY

PODKAST TYGODNIKA POWSZECHNEGO

„Podkast Powszechny”: Wszystkie odcinki »

Słuchaj w: Spotify Apple Podcasts Google Podcasts Lecton RSS

„Podkast Powszechny”: o najważniejszych tematach z autorami i gośćmi „Tygodnika” rozmawiają Michał Kuźmiński Krzysztof Story. A także autorskie cykle: Jagielski Story, gdzie co dwa tygodnie informacje o najważniejszych wydarzeniach przeplatają się z historiami i anegdotami z podróży i pracy jednego z najwybitniejszych polskich reporterów i korespondentów wojennych, Wojciecha Jagielskiego, z którym rozmawia Krzysztof Story Punkt zwrotny oraz Własny pokójKatarzyna Kubisiowska i jej goście | Sztuka powszechnie nieznanaMagdalena Łanuszka odkrywa dla nas na nowo średniowieczne dzieła | Miesiąc w nauce z autorskim przeglądem newsów naukowych Łukasza Lamży Opowieści z Izraela: korespondencje Karoliny Przewrockiej-Aderet

PODOBAŁ CI SIĘ PODKAST? WSPIERAJ NAS NA PATRONITE »

Weź, słuchaj!

Współwydawcą Podkastu Powszechnego jest Fundacja Tygodnika Powszechnego

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter