Ładowanie...
Chwalcie łąki!
Chwalcie łąki!
Posłuchaj
Kąkol polny, len zwyczajny, mak polny, miłek letni, rumianek pospolity, wyka kosmata, koper ogrodowy oraz czarnuszka siewna. Mieszanka nasion polnych kwiatów do samodzielnego posiania na balkonie, w ogrodzie oraz na poletku już w kioskach z nowym numerem „Tygodnika”. Jedna saszetka wystarcza na dwa metry kwadratowe łąki.
W numerze także dodatek specjalny pt. „Chwalcie łąki!”.
Gośćmi tego odcinka Podkastu Powszechnego są Natalia i Maciej Podymowie, założyciele Fundacji Łąka i PaniLaka.pl. Absolwenci biologii w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, specjalizują się w zakładaniu i pielęgnacji łąk kwietnych, propagują sadzenie bioróżnorodnych łąk kwietnych w miastach i zrównoważone dbanie o zieleń.
Zobacz więcej:
- CHWALCIE ŁĄKI – specjalny dodatek „Tygodnika Powszechnego”
- Ks. Adam Boniecki: Łąki są jak przypowieść...
Siej, czytaj!
Ze względu na ograniczenia związane z epidemią koronawirusa rozmowa odbyła się zdalnie. Prosimy o wyrozumiałość dla technicznych niedoskonałości nagrania.
Muzyka: Lilo Sound, BuddhaNature / FilmMusic.io na licencji CC-BY
PODKAST TYGODNIKA POWSZECHNEGO
„Podkast Powszechny”: Wszystkie odcinki »
Słuchaj w: Spotify | Apple Podcasts | Google Podcasts | Lecton | RSS
„Podkast Powszechny”: o najważniejszych tematach z autorami i gośćmi „Tygodnika” rozmawiają Michał Kuźmiński i Krzysztof Story. A także autorskie cykle: Jagielski Story, gdzie co dwa tygodnie informacje o najważniejszych wydarzeniach przeplatają się z historiami i anegdotami z podróży i pracy jednego z najwybitniejszych polskich reporterów i korespondentów wojennych, Wojciecha Jagielskiego, z którym rozmawia Krzysztof Story | Punkt zwrotny oraz Własny pokój: Katarzyna Kubisiowska i jej goście | Sztuka powszechnie nieznana: Magdalena Łanuszka odkrywa dla nas na nowo średniowieczne dzieła | Miesiąc w nauce z autorskim przeglądem newsów naukowych Łukasza Lamży | Opowieści z Izraela: korespondencje Karoliny Przewrockiej-Aderet.
PODOBAŁ CI SIĘ PODKAST? WSPIERAJ NAS NA PATRONITE »
Weź, słuchaj!
Współwydawcą Podkastu Powszechnego jest Fundacja Tygodnika Powszechnego
Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:
Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!