Reklama

Chwalcie łąki!

Chwalcie łąki!

04.06.2020
Czyta się kilka minut
Kwietna łąka w mieście? O tym, dlaczego jest dużo lepsza dla ludzi i dla przyrody niż trawnik, o pożytkach i radościach z łąk i o tajemnicach dzikich roślin opowiadają Natalia i Maciej Podyma z Fundacji Łąka. Do najnowszego „Tygodnika” dołączyliśmy dwa metry kwadratowe łąki!
Kwietna łąka przy ul. Powstania Warszawskiego w Krakowie, lipiec 2017 r. / fot. Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press / East News
Kwietna łąka przy ul. Powstania Warszawskiego w Krakowie, lipiec 2017 r. / fot. Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press / East News

Posłuchaj

K

Kąkol polny, len zwyczajny, mak polny, miłek letni, rumianek pospolity, wyka kosmata, koper ogrodowy oraz czarnuszka siewna. Mieszanka nasion polnych kwiatów do samodzielnego posiania na balkonie, w ogrodzie oraz na poletku już w kioskach z nowym numerem „Tygodnika”. Jedna saszetka wystarcza na dwa metry kwadratowe łąki.

W numerze także dodatek specjalny pt. „Chwalcie łąki!”.

Gośćmi tego odcinka Podkastu Powszechnego są Natalia i Maciej Podymowie, założyciele Fundacji Łąka i PaniLaka.pl. Absolwenci biologii w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, specjalizują się w zakładaniu i pielęgnacji łąk kwietnych, propagują sadzenie bioróżnorodnych łąk kwietnych w miastach i zrównoważone dbanie o zieleń.

Zobacz więcej:

Siej, czytaj!

Ze względu na ograniczenia związane z epidemią koronawirusa rozmowa odbyła się zdalnie. Prosimy o wyrozumiałość dla technicznych niedoskonałości nagrania.

Muzyka: Lilo Sound, BuddhaNature / FilmMusic.io na licencji CC-BY

pobierz RSS Słuchaj w iTunes Słuchaj w Google Podcasts Słuchaj w Spotify Lecton

PODKAST POWSZECHNY

Oficjalny podkast „Tygodnika Powszechnego”: rozmowy z naszymi dziennikarzami, autorami i gośćmi. Tematy, kraj, świat, wiara i kultura, nauka i zmysły. Poważnie, a czasem mniej poważnie. Zapraszają Marta Filipiuk-Michniewicz, Michał Kuźmiński i Marcin Żyła.

Co miesiąc także audycje w autorskich cyklach: Punkt zwrotny oraz Własny pokój: Katarzyna Kubisiowska i jej goście | #DOM, czyli rozmowy Krzysztofa Storego o małej ojczyźnie | Sztuka powszechnie nieznana: Magdalena Łanuszka odkrywa dla nas na nowo średniowieczne dzieła | Miesiąc w nauce z autorskim przeglądem newsów naukowych Łukasza Lamży | Opowieści z Izraela: korespondencje Karoliny Przewrockiej-Aderet 

Weź, słuchaj!

Wszystkie odcinki »

Współwydawcą Podkastu Powszechnego jest Fundacja Tygodnika Powszechnego

Współpraca: Audioteka.pl

 

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz