Reklama

Ładowanie...

Co nam daje kwarantanna

Co nam daje kwarantanna

22.04.2020
Czyta się kilka minut
„Teraz można pomyśleć o tym, co jest ważne, a nie pilne”. „Poczułem, że jestem u siebie”. „Zobaczyłam, że nie musimy spełniać wszystkich zachcianek”. „Dziękuję kwarantannie za uleczenie ze stresu”. To – i dużo więcej – zmieniło się na lepsze. Wśród osób, które zapytaliśmy o to, co dobrego wniosły w ich życiu ostatnie tygodnie, są m.in. Natalia de Barbaro i Paweł Bravo.
Edward Hopper „Room in New York”, 1932 / domena publiczna / Wikimedia Commons
Edward Hopper „Room in New York”, 1932 / domena publiczna / Wikimedia Commons

Posłuchaj

M

Marta Filipiuk-Michniewicz i Marcin Żyła zadali kilku osobom to samo pytanie: „Co ci daje kwarantanna?”.

Odpowiedzieli: psycholożka Natalia de Barbaro, nauczycielka Agnieszka Foryś, lekarka Ewa Życzkowska-Nowak, tancerka Viña Winiarczyk, dziennikarz Paweł Bravo, współorganizator Slot Art Festival Andrzej Horyza, właściciel gospodarstwa warzywniczego Jan Fricze, pedagog specjalny Darek Janiczak.

Ze względu na epidemię COVID-19 rozmowy odbywały się telefonicznie i przez Skype. Prosimy o wyrozumiałość dla technicznych niedoskonałości nagrania.

Muzyka: Sascha Ende „Desert Night” / filmmusic.io na licencji CC-BY 

Postprodukcja: MK

PODKAST TYGODNIKA POWSZECHNEGO

„Podkast Powszechny”: Wszystkie odcinki »

Słuchaj w: Spotify Apple Podcasts Google Podcasts Lecton RSS

„Podkast Powszechny”: o najważniejszych tematach z autorami i gośćmi „Tygodnika” rozmawiają Michał Kuźmiński Krzysztof Story. A także autorskie cykle: Jagielski Story, gdzie co dwa tygodnie informacje o najważniejszych wydarzeniach przeplatają się z historiami i anegdotami z podróży i pracy jednego z najwybitniejszych polskich reporterów i korespondentów wojennych, Wojciecha Jagielskiego, z którym rozmawia Krzysztof Story Punkt zwrotny oraz Własny pokójKatarzyna Kubisiowska i jej goście | Sztuka powszechnie nieznanaMagdalena Łanuszka odkrywa dla nas na nowo średniowieczne dzieła | Miesiąc w nauce z autorskim przeglądem newsów naukowych Łukasza Lamży Opowieści z Izraela: korespondencje Karoliny Przewrockiej-Aderet

PODOBAŁ CI SIĘ PODKAST? WSPIERAJ NAS NA PATRONITE »

Weź, słuchaj!

Współwydawcą Podkastu Powszechnego jest Fundacja Tygodnika Powszechnego

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter