Reklama

Ładowanie...

Wystarczająco dobrze

18.05.2020
Czyta się kilka minut
N

Najważniejsze to rano wstać i odpieprzyć się od siebie – powiada z okładki książki „Ludzkie sprawy” Wiktor Osiatyński.

Wystarczajaco dobre – życie, macierzyństwo, praca, kariera, ciało, dom, stosunki z rodzicami, przyjaźń. Chyba właśnie poczucie, że jest wystarczająco dobrze (choć oczywiście mogłoby być znacznie lepiej), daje szansę na to, by się w końcu od siebie odpieprzyć.

Czyli ja jeszcze niestety nie mogę tak do końca. Jeszcze trochę kopię się z koniem, jeszcze coś tam mam komuś do udowodnienia. Może jestem po prostu jeszcze za młoda, by już się od siebie na dobre odpieprzyć? Bo – bądźmy uczciwi – trochę się już jednak odpieprzyłam, dochodząc np. w końcu do wniosku, po latach strasznej orki, że perfekcjonizm i marzenia o wiecznym miejscu na podium odsuwają mnie od tego, co naprawdę mogę i potrafię. I że podium nie jest kluczowe dla poczucia dobrze wykonanej roboty...

4342

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]