Reklama

Wyścig ku pamięci

Wyścig ku pamięci

18.07.2016
Czyta się kilka minut
Zapowiada się kolejny spór. Smutny, bo może popsuć ważną, historyczną rocznicę.
Z

Zgodnie z rozkazem ministra obrony narodowej do każdego apelu poległych będzie dodawana lista ofiar tragedii w Smoleńsku.
Było to powodem niesnasek przy okazji uczczenia ofiar Poznańskiego Czerwca. Apel odczytywano, ludzie wychodzili. Miało być godnie, było przykro. Teraz szykuje się powtórka przy okazji rocznicy powstania warszawskiego. Nie wszystkim odpowiada łączenie dwóch wydarzeń: tragicznego zrywu do walki o wolność z katastrofą, w której zginęła delegacja państwowa. A więc znów będą protesty. Nie pierwsze, bo i wcześniej na Powązkach gwizdano na składających wieńce. Już się przyzwyczailiśmy do takiej atmosfery w święto 1 sierpnia?
Minister obrony uparł się i postawił na swoim w czerwcu. Pewnie tak samo będzie i w sierpniu. Tym bardziej że premier Beata Szydło popiera to i mówi, że jej minister podjął „piękną decyzję” i ma nadzieję, że „pierwszego sierpnia będziemy zjednoczeni w upamiętnieniu bohaterów tamtych dni”.
Skoro tak, to może warto przemyśleć decyzję szefa MON. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Dziennikarz, felietonista i bloger „Tygodnika Powszechnego” do stycznia 2017 r. W latach 2003-06 był korespondentem „Rzeczpospolitej” w Moskwie. W latach 2006-09 szef działu śledczego „...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]