Reklama

Wyścig ku pamięci

Wyścig ku pamięci

18.07.2016
Czyta się kilka minut
Zapowiada się kolejny spór. Smutny, bo może popsuć ważną, historyczną rocznicę.
Z

Zgodnie z rozkazem ministra obrony narodowej do każdego apelu poległych będzie dodawana lista ofiar tragedii w Smoleńsku.
Było to powodem niesnasek przy okazji uczczenia ofiar Poznańskiego Czerwca. Apel odczytywano, ludzie wychodzili. Miało być godnie, było przykro. Teraz szykuje się powtórka przy okazji rocznicy powstania warszawskiego. Nie wszystkim odpowiada łączenie dwóch wydarzeń: tragicznego zrywu do walki o wolność z katastrofą, w której zginęła delegacja państwowa. A więc znów będą protesty. Nie pierwsze, bo i wcześniej na Powązkach gwizdano na składających wieńce. Już się przyzwyczailiśmy do takiej atmosfery w święto 1 sierpnia?
Minister obrony uparł się i postawił na swoim w czerwcu. Pewnie tak samo będzie i w sierpniu. Tym bardziej że premier Beata Szydło popiera to i mówi, że jej minister podjął „piękną decyzję” i ma nadzieję, że „pierwszego sierpnia będziemy zjednoczeni w upamiętnieniu bohaterów tamtych dni”.
Skoro tak, to może warto przemyśleć decyzję szefa MON. ©℗

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]