Reklama

Wymień albo spal

Wymień albo spal

14.11.2016
Czyta się kilka minut
Miliony mieszkańców Indii próbują wymienić pieniądze, które z dnia na dzień straciły ważność.
Fot. Rajesh Kumar Singh / AP / EAST NEWS
P

Przed tygodniem premier Narendra Modi poinformował, że najczęściej używane banknoty – te o nominałach 500 i 1000 rupii – zostaną wycofane z obiegu. Decyzja motywowana jest walką z korupcją i fałszowaniem pieniędzy. Większość Hindusów nie ma kont w banku i nie używa kart bankomatowych. Wymiana pieniędzy wiąże się dla nich nie tylko ze staniem w gigantycznych kolejkach, ale też z ujawnieniem wysokości majątku. W obawie przed tym niektórzy woleli spalić banknoty, aniżeli narazić się na podejrzenia co do ich źródła. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]