Reklama

Amnestia wyproszona

Amnestia wyproszona

w cyklu STRONA ŚWIATA
06.10.2020
Czyta się kilka minut
Amnesty International, najsynniejsza na świecie organizacja zajmująca się obroną praw człowieka, zamyka swoje biuro w Indiach. Hinduscy nacjonaliści dali jasno do zrozumienia, że nie jest w Delhi mile widziana.
Siedziba Amnesty International w Bangalurze. Fot. facebook.com/AIIndia
W

W zeszłym tygodniu indyjskie przedstawicielstwo Amnesty International ogłosiło, że jego bankowe konta zostały zamrożone przez rząd premiera Narendry Modiego, a dyrektorzy są wzywani do biur prokuratorów i urzędów podatkowych, gdzie poddaje się ich wielogodzinnym przesłuchaniom. „Nikt nas o tym nie uprzedził i nie postawiono nam także żadnych zarzutów” – oświadczył Avinash Kumar, szef delhijskiej filii Amnesty International. „W naszej działalności ściśle przestrzegamy miejscowego prawa”.

„To nie jest przypadek, lecz nieustanne polowanie na czarownice” – dodał dyrektor Kumar. „Od co najmniej dwóch lat jesteśmy celem prześladowań”. Przypomniał, że w 2018 r., pod pretekstem rzekomych niezgodności w księgach rachunkowych, policja urządziła nalot na biuro Amnesty International w Bangalurze. Wtedy również władze zablokowały bankowe konta organizacji, ale sąd nakazał odwołać tę...

14255

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]