Reklama

Wykrzywiona twarz Kościoła

02.03.2015
Czyta się kilka minut
Czy gorliwi katoliccy tropiciele „homoideologii” i „homolobby” nie mają świadomości, że sprzeniewierzają się wezwaniu Katechizmu Kościoła Katolickiego, aby osoby homoseksualne traktować z szacunkiem, współczuciem i delikatnością?
C

CHWAŁA MĄDREJ i dzielnej Matce, upominającej się o godność swego syna. Wyrazy uznania dla „Tygodnika”, że nie zbył milczeniem apelu pani Marii i jej listu nie schował oportunistycznie do szuflady, lecz zrobił to, co należało: opisał tę poruszającą historię.
Ileż razy zdarza nam się słyszeć z ambony, że katoliccy rodzice powinni czuć się odpowiedzialni za wybory moralne swoich dorosłych dzieci, zwłaszcza za fakt pożycia bez ślubu sakramentalnego. Jednocześnie w kościelnym nauczaniu – w czasach idącego przecież przez świat zagrożenia wartości w ogóle – właśnie homoseksualizm przedstawiany jest jako szczególne zagrożenie dla człowieka i rodziny, ba – dla cywilizacji! Nic dziwnego, że w wielu wypadkach katoliccy rodzice, dowiedziawszy się o homoseksualnej orientacji swego dziecka, zajmują wobec niego z gruntu niechrześcijańską postawę: „Jeśli się nie zmienisz, nie...

3252

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]