Reklama

Wyciągnięta ręka

Wyciągnięta ręka

29.06.2020
Czyta się kilka minut
Troska o nienarodzonych powinna łączyć się z pomocą kobietom w ciąży i rodzinom z niepełnosprawnym potomstwem. Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka jest tego świadome.
Iwona i Dominik Sidorowie z dziećmi Zosią i Frankiem oraz psem Heidi, czerwiec 2020 r. / JACEK TARAN DLA „TP”
Z

Z okresu ciąży Magda pamięta głównie to, że było ciężko. Nie spała, na okrągło brała tabletki na uspokojenie. Z dnia na dzień została bez mieszkania, pieniędzy i bez planu, co dalej. Sytuacja była tak beznadziejna – wspomina dziś – że miała w głowie bardzo różne myśli. Zaczęła szukać pomocy. W internecie natknęła się na stronę Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka. Napisała do nich list.

Obowiązek pomocy

Kamienica w centrum Krakowa, mieszkanie na drugim piętrze. – Nasze Stowarzyszenie działa według strategii opartej na trzech filarach: modlitwie, edukacji i świadczeniu pomocy – tłumaczy Marcin Nowak, koordynator ds. wolontariatu w tej organizacji.

Wszystko zaczęło się w 1981 r., gdy inżynier Antoni Zięba, wykładowca na Politechnice Krakowskiej, pod wpływem pielgrzymki Jana Pawła II do Polski powołał krucjatę modlitewną w obronie życia poczętego....

11552

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]