Reklama

Wszystkimi zmysłami

Wszystkimi zmysłami

21.12.2003
Czyta się kilka minut
Wystawę “W świecie ciszy i ciemności" tworzą dzieła osób niewidomych i niesłyszących: rysunki w technice Braille’a, pachnące obrazy oraz rzeźby ceramiczne. Wszystko można zobaczyć, poczuć, dotknąć. To pomost, jaki niepełnosprawni przerzucają w naszą stronę, chcąc pokazać nam coś, czego sami nie mogą w pełni poczuć. Dzięki wystawie możemy zobaczyć w niewidomych i niesłyszących pełnowartościowych artystów. To jednocześnie piękne zakończenie roku niepełnosprawnych.
P

Podobną wystawę otwarto we wrześniu w pałacu w Wilanowie. Była jedną z najliczniej odwiedzanych w sezonie. Wystawa w Piasecznie jest jej kontynuacją. Dzięki pomocy wielu osób, a przede wszystkim dzięki zaangażowaniu organizatorki - Anny Omen, wystawa może konkurować z najlepszymi. Ekspozycja ma pomóc w zebraniu pieniędzy na kupno drukarki brajlowskiej dla wychowanków ośrodka dla niewidomych w Laskach pod Warszawą.

Wystawa będzie otwarta do 30 grudnia 2003 r. w domu parafialnym kościoła p.w. św. Anny w Piasecznie, Plac Piłsudskiego 10 (poniedziałek-czwartek: 10-18; piątek-sobota: 10-19; niedziela: 9-20).

MIKOŁAJ TARCHALSKI (Piaseczno k. Warszawy)

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]