Reklama

Wszystkie źródła biją w Syjonie

Wszystkie źródła biją w Syjonie

03.04.2007
Czyta się kilka minut
Niedawno s. Anna Bodzińska odwiedziła zuczniami kościół. Gdy wskazała na namalowaną Jerozolimę, jeden zuczniów spoważniał. "Ojej! To Pan Jezus był Żydem - wykrztusił przerażony. "Był - odpowiedziała. - Inie jest to powód do wstydu.
Siostry Zgromadzenia Matki Bożej z Syjonu na krakowskim Cichym Kąciku /fot. G. Kozakiewicz
A

Anna należy do Zgromadzenia Matki Bożej z Syjonu. Wraz z Francuzką, siostrą Anne-Denis Rinckwald, od dwóch lat pracuje w Krakowie. Charyzmat sióstr jest niespotykany: oprócz trzech zwyczajowych ślubów zakonnych zobowiązują się poświęcić życie dla Kościoła, narodu żydowskiego oraz świata pokoju i sprawiedliwości.

Pogłębiają wiarę i modlitwę, studiując Biblię w świetle chrześcijańskiej i żydowskiej tradycji. W przestronnym mieszkaniu na krakowskim Cichym Kąciku założyły swój pierwszy dom w Polsce. Choć w kalendarzach brakuje miejsca, zgodnie zapowiadają: to dopiero początek.

W domu wschodzącego słońca

Mieszkają na parterze przedwojennej kamienicy. Wybrały to miejsce, żeby sąsiadować z ludźmi. - Początkowo wzbudzałyśmy podejrzenie, bo nie nosimy habitów. Dopytywali się, czy na pewno jesteśmy katolickie - śmieje...

13887

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]