Reklama

Wszystkie źródła biją w Syjonie

Wszystkie źródła biją w Syjonie

03.04.2007
Czyta się kilka minut
Niedawno s. Anna Bodzińska odwiedziła zuczniami kościół. Gdy wskazała na namalowaną Jerozolimę, jeden zuczniów spoważniał. "Ojej! To Pan Jezus był Żydem - wykrztusił przerażony. "Był - odpowiedziała. - Inie jest to powód do wstydu.
Siostry Zgromadzenia Matki Bożej z Syjonu na krakowskim Cichym Kąciku /fot. G. Kozakiewicz
A

Anna należy do Zgromadzenia Matki Bożej z Syjonu. Wraz z Francuzką, siostrą Anne-Denis Rinckwald, od dwóch lat pracuje w Krakowie. Charyzmat sióstr jest niespotykany: oprócz trzech zwyczajowych ślubów zakonnych zobowiązują się poświęcić życie dla Kościoła, narodu żydowskiego oraz świata pokoju i sprawiedliwości.

Pogłębiają wiarę i modlitwę, studiując Biblię w świetle chrześcijańskiej i żydowskiej tradycji. W przestronnym mieszkaniu na krakowskim Cichym Kąciku założyły swój pierwszy dom w Polsce. Choć w kalendarzach brakuje miejsca, zgodnie zapowiadają: to dopiero początek.

W domu wschodzącego słońca

Mieszkają na parterze przedwojennej kamienicy. Wybrały to miejsce, żeby sąsiadować z ludźmi. - Początkowo wzbudzałyśmy podejrzenie, bo nie nosimy habitów. Dopytywali się, czy na pewno jesteśmy katolickie - śmieje...

13887

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]