Reklama

Wszystkie śluby mojej Mamy

Wszystkie śluby mojej Mamy

01.06.2009
Czyta się kilka minut
Portret ślubny to idealny motyw fotograficzny, który kiedyś w monidłach wykrystalizował swą formę.
T

To być może jeden z najważniejszych momentów życia. Inaczej niż w kościele, fotografia wydaje się tutaj jak najbardziej na miejscu. W świecki (a jakże!) sposób podkreśla uroczystość chwili, która niezgrabnie podszywa się pod symboliczno-religijne gesty i rytuały. Sytuacja wydaje się perfekcyjnie dopracowana. Jej uczestnicy doskonale wiedzą, jakie jest ich zadanie, jaką pełnią rolę, i są do niej przygotowani. Nic nie powinno rozpraszać uwagi, nic zaskakującego nie może się wydarzyć. Ślub to idealny moment życia, portret ślubny to idealny motyw fotograficzny, który kiedyś w monidłach wykrystalizował swą formę.

Ale co widać na zdjęciach? Kobieta dająca ślub przyzwyczajona jest do fotografowania, woli swój lewy profil, poza tym reprezentuje urząd poważnie i bez patosu; jest obecna na wszystkich zdjęciach, tak jak fragment godła, lakierowany stół, palma i kawałek...

5013

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]