Reklama

Woś krótko i świątecznie

Woś krótko i świątecznie

w cyklu WOŚ SIĘ JEŻY
24.12.2020
Czyta się kilka minut
Dziękuję wszystkim czytelniczkom i czytelnikom za kolejny – wspólnie spędzony – rok. Życzę Wam zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.
Rafał Woś / FOT. GRAŻYNA MAKARA
R

Rubryka „Woś się jeży” stała się w międzyczasie ważną częścią mojego życia. Staram się w niej pokazywać Wam najciekawsze wątki, tropy i obserwacje, na jakie udaje mi się wpaść. Z pisaniem autorskiej kolumny jest jak z każdym innym zdarzeniem społecznym: od gotowania w knajpie po komentowanie meczów piłkarskich: to, co jednemu posmakuje, innego może przyprawić o mdłości. Każde „cóż za ciekawy punkt widzenia, nie patrzyłem na to w ten sposób” może w kimś innym wzbudzić uczucie „no nie, nie zamierzam już więcej czytać wypocin tego beztalencia”.

Ale tak chyba jest dobrze. Przed nami rok 2021, w którym znów tyle ciekawego będzie do opowiedzenia. Do zobaczenia już niebawem. Zostańcie z „Woś się jeży”. Albo dołączcie do grona czytelników serwisu. Czytajcie „Tygodnik Powszechny”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Dziennikarz ekonomiczny, laureat m.in. Nagrody im. Dariusza Fikusa, Nagrody NBP im. Władysława Grabskiego i Grand Press Economy, wielokrotnie nominowany do innych nagród dziennikarskich, np...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

wszelkiej pomyślności i dalszego podążania swoją ścieżką dziennikarską.

Mi to włosy się jeżą jak czytam komentarze i zastanawiam się, czy autor też to robi. Ci, którzy się z Panem zgadzają nie często się chyba wypowiadają... Jestem Pana stałym czytelnikiem. Trzymam kciuki! Wesołych Świąt.

Grasuje bowiem tutaj niemal bezkarnie od dawna czeredka nadpobudliwych demokratów (z urojenia), nie szczędząca wyzwisk czy nazywająca nieraz wypowiedzi oponentów ekskrementami .

Emek, to, że wypowiedzi twoje i innych pisowskich trolli na tym forum zasługują zazwyczaj na miano ekskrementów, nie oznacza jeszcze, że to samo dotyczy tekstów red. Wosia. Owszem, jego ostatnie podkreślanie pisowskich zasług socjalnych bez zaznaczenia ich destrukcyjnego kontekstu społeczno-polityczno-gospodarczego stanowiło ostrą jazdę po bandzie, ale np. jego teksty w temacie MMT były niezwykle inspirujące.

tych z niewyczerpanych zapasów III Rzeszy i znów hamulce puściły ... A co was tak Grzesiu nieustannie pociąga w klimacie i sukcesach tamtej władzy, że do nich z dumą powracacie? Kto was tak wytresował (jak mawia wasz towarzysz z zaciągu "J.... PiS") ?

Emciu, próby spokojnej merytorycznej dyskusji z pisoidami już były i skończyły się waszym zamachem stanu i szeregiem innych pisich bezeceństw po przejęciu władzy. Teraz trwa coraz gorętsza wojna, którą sami cynicznie sprowokowaliście, i po której zakończeniu niezależni sędziowie będą mogli znowu spokojnie i merytorycznie oceniać wyjaśnienia pisowskiej wierchuszki na ławie oskarżonych. :) --- A tymczasem: ***** ***!

Żydzi, próby spokojnej merytorycznej dyskusji z wami już były i skończyły się waszym podłym zamiarem przejęcia władzy, połączonym z szeregiem przestępczych bezeceństw w naszych drogich Niemczech. Trwa coraz gorętsza wojna którą sami cynicznie sprowokowaliście i po której zakończeniu niezależni sędziowie będą mogli wreszcie spokojnie i merytorycznie ocenić wyjaśnienia żydowskiej starszyzny na ławie oskarżonych . -- Heil Hitler ! Fick die Juden !

Czyżby to Żydzi przejęli władzę w Niemczech w 1933 r.? Czyżby to oni dokonali zamachu stanu i rozprawiali się z opozycją? Analogie z pisiej dvpy, emuś. Już bardziej adekwatne byłoby porównanie do procesu norymberskiego. :)

Żydzi nie zrobili w Niemczech niczego nieludzkiego, ale to im wcale nie pomogło, bo naziści mieli swoje niebezpieczne urojenia, oskarżeniom o wszelkie zło i insynuacjom nie było końca . A gdyby nawet Żydzi przejęli władzę, dokonali zamachu stanu i rozprawiali się z opozycją to co ? Zasłużyliby na to co ich spotkało z strony faszystowskich Niemiec ? Widać, Grzesiu, że urzekł cię czar III Rzeszy i korzystasz z faszystowskiej frazeologii uzasadniając to nazistowsko. ----- Przechodzę stąd pod tekst o mniej nierównej Polsce.

Ośmieszasz się tylko, emuś, ustawiając swoje środowisko w roli niewinnych ofiar naszego "nazistowskiego" ruchu. Bez obaw, nie spotka was holocaust, a jedynie kara więzienia adekwatna do waszych jakże oczywistych przewin. No chyba że w desperackiej próbie uniknięcia odsiadki wywołacie krwawą wojnę domową - wtedy niewykluczone, że główni sprawcy staną pod murem w ferworze emocji. *** Faszystowska frazeologia? :))) Wiadomo, że wolelibyście, abyśmy nadal tyleż kulturalnie, co jałowo, protestowali, kiedy wy raz po raz rvchacie nas od tyłu w słowach i czynach. Ale to se ne wrati, pisoidku.

pt. Grzesio szczęśliwy (?) - doczekał się Żyda (emek , sobota, 02.01.2021, 11:24), znajduje się na końcu komentarzy pod tekstem R. Wosia "Polska PiS-u ,mniej nierówna (https://www.tygodnikpowszechny.pl/polska-pis-u-mniej-nierowna-166005 )
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]