Reklama

Wolontariusze 50+

Wolontariusze 50+

27.07.2010
Czyta się kilka minut
Ze wzruszeniem przeczytałam artykuł "Czas lecących żurawi" Elżbiety Isakiewicz oraz "Mądrość ludzi starych" ks. Bonieckiego z numeru 27/2010.
M

Myślę, że aktywność na emeryturze to nie tylko uniwersytety trzeciego wieku. To także wolontariat. Pracuję w biurze pośrednictwa pracy dla wolontariuszy Caritas w Łodzi, pracowałam też w innych organizacjach. Często zgłaszają się do nas osoby po 50. roku życia. Przyjmujemy je ze szczególną radością, bo ich doświadczenie życiowe sprawia, że - nie waham się powiedzieć - są najlepszymi wolontariuszami. Poza tym, osoby na emeryturze mogą poświęcić na wolontariat najwięcej czasu. Wolontariusze 50+ często skarżą się, że nie wszystkie organizacje chcą ich pomocy, bo są za starzy. Tymczasem osoby po pięćdziesiątce szczególnie dobrze sprawdzają się w wolontariacie hospicyjnym, szpitalnym i jako asystenci osób starszych. Są spełnieni, chcą się podzielić tym, co mają, z osobami w podobnym wieku.

Nasi podopieczni, ludzie skrajnie samotni i chorzy, niezdolni do działania...

2451

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]