Reklama

Wizyta trudnych pytań

Wizyta trudnych pytań

20.01.2017
Czyta się kilka minut
Podczas podróży do Izraela i Palestyny prezydent Andrzej Duda nie uniknął trudnych tematów dotyczących relacji polsko-żydowskich. Ale dla pary prezydenckiej była to też osobista wizyta – z punktami, które nie zostały ujęte w oficjalnym programie.
Prezydent Andrzej Duda przy Ścianie Płaczu. Fot: EastNews/AP Photo/Dan Balilty
D
Dziękuję za niezwykle życzliwe przyjęcie w Izraelu, w państwie, które jest bliskie Polsce” – mówił w Jerozolimie prezydent Andrzej Duda podczas wspólnej konferencji z prezydentem Izraela Reuvenem Rivlinem. I rzeczywiście: trzydniowa, bardzo intensywna wizyta pary prezydenckiej w Izraelu i Palestynie dotyczyła tak wielu wspólnych wątków, że nie sposób było tej bliskości nie zauważyć.

W Jerozolimie Andrzej Duda spotkał się nie tylko z prezydentem Rivlinem, ale też z premierem Benjaminem Netanjahu. Rozmowy toczyły się wokół współpracy politycznej, militarnej i w sferze bezpieczeństwa. „Polska zawsze będzie po stronie tych, którzy z terroryzmem walczą, i kiedy trzeba, będziemy brali także w tej walce udział i będziemy [ją] wspierali” – mówił pierwszego dnia wizyty prezydent Duda.

Podobne słowa padły dnia drugiego, w Betlejem, podczas konferencji prasowej z prezydentem...

13223

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Szkoda, ze Pan Prezydent takich stanowczych słów nie wypowiada, gdy chodzi o ONR i jego nienawistne działania.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]