Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wieża z kości

Wieża z kości

02.09.2008
Czyta się kilka minut
Ojciec Rydzyk tworzy Polskę w Polsce. Alternatywny świat odgrodzony od rzeczywistości.
R

Radio Maryja osiąga dojrzałość - niedługo minie 18 lat od jego powstania. Środowisko ludzi skupionych wokół inicjatyw o. Rydzyka nie może dłużej być dzieckiem do bicia dla publicystów. Tym bardziej że proste recepty tych ostatnich bywają wodą na młyn tzw. imperium o. Rydzyka, a rzetelna dyskusja w gruncie rzeczy się nie zaczęła.

Redakcja miesięcznika "Znak" postanowiła uczynić pierwszy krok: porządkujący. Wrześniowy numer pisma piórami socjologów analizuje społeczny fenomen Radia. Niektóre wnioski są zaskakujące. Bo kto się spodziewał, że ludzie skupieni wokół rozgłośni zdołali zbudować tak pożądane w Polsce społeczeństwo obywatelskie? Że potrafią w wyborach politycznych zachować niezależność?

A jednocześnie opublikowany w ubiegłym tygodniu komunikat z badań CBOS utrwala w potocznym wyobrażeniu krzywdzący schemat słuchacza.

...

18717

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]