Reklama

Wielkie zdziwienie

Wielkie zdziwienie

12.08.2012
Czyta się kilka minut
Krystyna Starczewska, pedagog: Przestajesz już dążyć do tego, żeby wszystko wyjaśnić w racjonalny sposób. Po prostu jesteś i cieszysz się, że jeszcze możesz patrzeć na to dziwo świata i na to dziwo ludzi. Na starość nie musisz już nic zmieniać.
Krystyna Starczewska Fot. Grażyna Makara
J

JUSTYNA DĄBROWSKA: Czujesz się staruszką?

KRYSTYNA STARCZEWSKA: Nie. Zupełnie się nie czuję. Chociaż właściwie można mnie uznać za staruszkę (śmiech). Kończę przecież w tym roku siedemdziesiąt pięć lat.

Czy – kiedy patrzysz na życie z tej dzisiejszej perspektywy, to widzisz coś, co Cię zupełnie zaskoczyło?

Pytasz o odkrycie dokonane w późnych latach życia? Może to, iż dawniej wydawało mi się, że są ludzie zdecydowanie dobrzy i są ludzie zdecydowanie źli. Że są ludzie, do których mogę mieć pełne zaufanie, którzy są mi bliscy, i tacy z innej bajki, absolutnie mi obcy. Ten podział był dla mnie dawniej bardzo wyraźny. A teraz ta granica się zatarła. W tej chwili nie czuję tego podziału. Po prostu znikł.

A co się pojawiło?

Przekonanie, że nawet człowieka, którego poglądy i postępowanie...

19679

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]